TÜRKİŞ HALI YIKAMA

Samsun Ofis İşyeri Temizliği

Ofis İşyeri Temizliği Yaptırırken Nelere Dikkat Edilmeli

Temizlik, bütün ortamlar için en önemli faktördür. Hem bir ortamın görüntüsü hem de sağlıklı olması açısından düzenli temizlik aksatılmamalıdır. Bir ofis ya da işyerinde de aynı kurallar geçerlidir. Ofisin perdeleri ve halısından tutun da, camlarında zeminlerine kadar her yeri pırıl pırıl temizlenmelidir. Ofis temizliği konusunda detaylı yazılar sayfamızda da yer alıyor.

Ofis Temizliğinin Püf Noktaları

Ofis temizliğinde her şeyden önce perdelere bakılmalıdır. Perdeler normal perde mi yoksa panjur mu ona göre temizlik programı yapılmalıdır. Temizlikte şunlara özen gösterilmelidir;

• Ofisin toparlanması
• Perde ve tül temizliği
• Camların temizliği
• Zeminlerin temizliği
• Masa, kitaplık, sehpa ve sandalye gibi eşyaların tozunun alınması
• Koltuk, kanepe gibi mobilyaların düzenli temizletilmesi

Bunlar ofis temizliğinde dikkat edilmesi gereken hususlardır. Bunları düzenli olarak sırasıyla yaparsanız, yazımızda da belirttiğimiz gibi hedeflerinize en kısa yoldan ulaşabileceksiniz.
BİZİ ARAYINIZ
0507 760 3333

Ofisin Toparlanması

Temizliğe başlamadan önce ofis toplanmalıdır. Gereksiz paketler, kağıt çöpleri ve karton kutular gibi etrafta kalabalık yapan şeyler çöpe atılmalıdır. Çöpleri atmak bile ofisinizi gerçekten toplu gösterir. Daha sonra evrakları, ajandaları, dosyaları, kitapları ve kalemlikleri düzenlemelisiniz.

Perde Ve Tül Temizliği

Perdeler, tüller ya da panjurlar kuru temizlemecide ayda 1 düzenli temizletilmelidir.
Cam Temizliği
Perdelerle birlikte camlar da ayda bir ayrıntılı bir şekilde temizlenmelidir. Camların temizliği için özel temizleme ürünleri ve kaliteli bezler kullanılmalıdır.
Zeminlerin Temizliği
Zeminler her gün süpürülmelidir. Hoş kokulu bir yüzey temizleyicisi ve vileda yardımıyla silinmelidir. Ardından kuru paspas ile kurulanmalıdır.
Toz Alma İşlemi
Masa, sehpa, kitaplık, sandalyeler, tablolar ve biblolar önce güzel bir spreyle ıslatılmalı ve silinmelidir. Daha sonra ise kuru bir bezle iyice kurulanmalıdır. Bu işlem de her gün ya da iki günde bir yapılırsa iyi olur.
BİZİ ARAYINIZ
0507 760 3333

Kanepe Ve Koltukların Temizlenmesi

Ofisinizde ya da işyerinizde kanepeler bulunuyorsa, bunları ayda 1 temizlemeye göndermelisiniz. Kanepeler kirli olursa, ofisiniz hiç şık ve estetik görünmeyecektir.
Ofis ve işyeri temizliğine dair aradığını her türlü püf noktayı ve gerekli bilgiyi sitemizdeki yazılarımızdan öğrenebilirsiniz. Hemen sitemizi ziyaret edin.
SAMSUN PRO WEB TASARIM
0507 760 3333
HEMEN ARAYIN
0507 760 3333
 WHATSAPP DESTEK
phone-handsetphonemap-markerearthmenu-circlepointer-rightpointer-left