TÜRKİŞ HALI YIKAMA

Samsun Merdiven Temizliği

Merdiven Temizliği Yapmanın Önemi ve Dikkat Edilmesi Gerekenler

Birden fazla katlı evlerde ve en çok apartmanlarda en fazla kişinin gelip geçtiği yerler merdivenlerdir. Bundan dolayı kirlenme oranları da oldukça yüksektir. Belirli aralıklarla merdiven temizliği yapılması hijyen açısından büyük önem taşır.
Belirli aralıklarda yapılan bu temizlikleri apartman sakinleri, kapıcılar veya temizlik firmaları yapabilir. Aslında çok basit gibi görülse de merdiven temizliği birçok kişinin hijyeni için büyük önem taşır. Bundan dolayı bu temizliklerin yapılma oranının sık aralıklara alınması ve firma tarafından belirlenen periyotlarda yapılması daha doğru olacaktır.

Merdiven Temizliği Nasıl Yapılır?

Merdiven temizliği söz konusu olduğu zaman sık olarak bilinen sadece su ile basamakların yıkanması veya silinmesi işlemleri akla gelebilir. Ancak merdiven temizliği daha kapsamlı yapılabilen bir temizleme işlemidir.
En çok temasa uğrayan kısımlardan birisi olduğu için temizlenmesi de detaylı olarak yapılmalıdır. Merdiven temizliği uzman firmamız tarafından doğru kimyasallar kullanılarak yapılır ve temizlik ardından sadece mekan dış kalitesi değil iç kalitesi de artmış olur.
Merdiven temizliği ilk olarak su ile mevcut kirliliğin azalmasını sağlayarak yapılır. Ardından belirli kirler için özel olarak kullanılan temizleyici ürünler kullanılarak devam edilir. Ardından bu kimyasalların temizlenmesi ve kalıntılarının kalmaması için özel olarak kullanılan bezler yardımı ile kurulama işlemleri gerçekleştirilir.
BİZİ ARAYINIZ
0507 760 3333

Temizlik Sırasında ve Sonrasında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Temizlik sırasında teknik ve fiziksel olarak birçok duruma dikkat edilmesi gerekir. Örneğin;

• Temizlik yapılırken gerekli uyarı levhaları kullanılmalıdır.
• Temizlik yapan görevli işine uygun kaymayacak ayakkabılar tercih etmelidir.
• Basamak yapılarının farklılıkları göz önünde bulundurulmalı ve temizlik sırasında dikkatli olunmalıdır.
• Kullanılan kimyasalların içeriğine dikkat edilmelidir.
• Merdivenler kesinlikle ıslak bırakılmamalıdır.

Islak kalan alanlar için kişiler uyarılmalıdır. Merdiven temizliğinde iş kazası ihtimali fazla olabilir. Bundan dolayı ekstra dikkatli olunması hem temizliği yapan görevli hem de merdivenleri kullanacak kişiler açısından büyük önem taşımaktadır.
BİZİ ARAYINIZ
0507 760 3333

Merdiven Temizliği Kimlere Yaptırılmalıdır?

Merdiven temizliği görünenin aksine basit bir temizlik işlemi değildir. Bundan dolayı büyük bir dikkat ve özveri ile çalışmakta olan firmamız sadece apartman değil, iş yeri gibi ve daha çok yaşam alanının merdiven temizliği işlemlerini yapmaktadır.
SAMSUN PRO WEB TASARIM
0507 760 3333
HEMEN ARAYIN
0507 760 3333
 WHATSAPP DESTEK
phone-handsetphonemap-markerearthmenu-circlepointer-rightpointer-left