TÜRKİŞ HALI YIKAMA

SAMSUN ATAKUM KOLTUK YIKAMA

Koltuk Yıkama Neden Yaptırmalıyız

Koltuk yıkama son zamanlarda özellikle ev hanımları tarafından sıklıkla araştırılıyor. Ev hanımları koltuk yıkamanın önemi hakkında bilgi sahibi olmak istiyor. Kirlenen koltukların en kısa zamanda yıkanması gerekiyor. Kirli koltukların zamanında yıkanmaması daha büyük problemlere neden olabiliyor.

Koltuk Yıkama Koltuğa Zarar Verir Mi?

Koltuk yıkama işleminin koltuğa zarar verip vermeyeceği merak ediliyor. İnsanlar yeni aldıkları koltuğu da yıkamak istiyor. Ancak yıkanacak olan koltuğun zarar görmemesi için dikkatli davranmak gerekiyor. Koltuk yıkama işleminin koltuğa herhangi bir zararı bulunmuyor.

Ancak yanlış yapılan işlemlerde koltuğun rengi solabiliyor. Koltuk kumaşının özelliklerini bilmeden işlem yapmamak gerekiyor. Bazı kumaşlar daha narin yapıda olduğu için kolaylıkla yırtılabiliyor. Bu sorunla karşılaşan pek çok kişi bulunuyor.
BİZİ ARAYINIZ
0507 760 3333

Koltuk Yıkama Neden Önemlidir

Koltuk yıkamaya önem vermek gerekiyor. Çünkü koltuklar gün içerisinde pek fazla kullanılıyor. Kullanılan koltukların temiz olması, oluşabilecek problemleri engelleyebiliyor. Koltuk temizliğinin yapılması sağlığı da etkiliyor. Kirli koltuklara oturan kişiler hastalık kapabiliyor.

Kirli koltuklar, görüntü açısından da hiç sevilmiyor. Koltuk yıkamanın bazı yararları:
• Koltukların hijyenik olmasına yardımcı olur.
• Koltuk kumaşlarının kullanım ömrünü artırabilir.
• Astım riskini yarı yarıya indirir.

Özellikle astım hastaları, tozlu ve kirli olan koltuklarda oturamıyor. Bu koltuklar, o kişilerin sağlığını tehlikeye atabiliyor.

Koltuklar Ne Sıklıkla Yıkanmalı

Koltuk yıkama işleminin uzman kişiler tarafından yapılması gerekiyor. Alanında uzman kişiler hangi koltuğa hangi işlemi yapacağını çok iyi biliyor. Her koltuğa aynı işlem uygulanmıyor. Kimi koltuklar için silme ve durulama yeterli olurken kimi koltuklar için daha ileri teknikler gerekiyor.
Koltukların belli bir sıklıkta yıkanması gerekiyor. Bazı kişiler çok sık koltuk yıkadığı için koltuğa zarar verebiliyor. Uzmanlar koltuk yıkamanın 6 ayda bir gerçekleşmesi gerektiğini söylüyor. Kullanıma göre koltukların yıkanması sıklığı azalabiliyor.
BİZİ ARAYINIZ
0507 760 3333

Koltuk Yıkama Şirketleri

Özellikle küçük çocuk bulunan evlerdeki koltuklar daha erken yıkanabiliyor. Çünkü küçük çocuklar farkında olmadan koltuğu kirletebiliyor. Koltuğu çamaşır suyu ile temizleyenler, koltuğun renginin solduğuna şahit olabiliyor. Bundan dolayı koltuğun doğru bir şekilde temizlenmesi gerekiyor.
Doğru bir şekilde temizlenmeyen koltuklar tekrar yıkanmak zorunda kalabiliyor. Bu sorunları yaşamamak için koltuk yıkama şirketleri ile görüşmek gerekiyor. Bu şirketler, kirlenen koltukları profesyonel bir şekilde temizliyor.
SAMSUN PRO WEB TASARIM
0507 760 3333
HEMEN ARAYIN
0507 760 3333
 WHATSAPP DESTEK
phone-handsetphonemap-markerearthmenu-circlepointer-rightpointer-left