TÜRKİŞ HALI YIKAMA

Samsun Ev Temizliği

Ev Temizliği Nasıl Yapılır?

Ev temizliği çoğu zaman göz korkutucu, yorucu ve zaman alıcı bir iş olarak görülebilir. Önemli olan nokta, nereden başlanması gerektiğini bilmek ve aklınızda bir plan kurmaktır. Eğer zamanınız yoksa temizliğin belli bir kısmını bir gün, geri kalanını da ertesi gün yapabilirsiniz. Böylece vaktiniz çok harcanmamış olur ve daha az yorulursunuz. Temizlik bittikten sonra temiz ve ferah bir evde yaşamak ise bütün zahmete değer.

Mutfaktan Başlayın

Mutfaktan başlamak küçük bir mutfağınız varsa çok kolay bir iş olabilir. Eğer büyükse biraz daha zahmetli olacaktır ama mutfak temizliği son derece önemlidir. Yemek pişirilen yerin hijyeni yüksek olmalıdır. Öncelikle, eğer uzun zamandır silmediyseniz mutfak dolaplarının içini ve dışını silin.

Dolap kapakları açıp kapandıkça içlerine her seferinde toz girer ve bu tozlar tabaklara, bardaklara gelir. Bu nedenle, her gün olmasa bile düzenli aralıklarla dolap içlerini silmelisiniz. Sonrasında ise tezgah, ocak ve lavabo silinmelidir. Tezgah ve ocak silimi için uygun kimyasal ürünler kullanmalısınız ki mobilyalarınız zarar görmesin. Temiz bir mutfak görünümü size temizlik yapmak için daha çok motivasyon sağlar.
BİZİ ARAYINIZ
0507 760 3333

Banyoyu Temizleyin

Daha sonra banyoya geçerek duşu, lavaboyu ve tuvaleti temizleyin. Duşu en kirli gösteren şey su izleridir, bu nedenle kimyasal kullanmasanız bile su izlerini bir fırçayla temizleyebilirsiniz. Tuvaleti temizlerken kullandığınız kimyasalın bir miktar tuvalette kalması daha iyi temizlenmesine sebep olabilir. Bu yüzden, temizlik malzemesini sıktıktan sonra hemen temizlemeyiniz ve bu işlemi banyo temizliğinizin sonunda yapınız ki kimyasalı çok fazla solumamış olun.

Bütün Evin Tozunu Alın

Kendi gözümüzle her zaman göremesek de tozlar çok çabuk birikir. Düzenli toz alımı, temiz bir ev için çok önemlidir. Toz içermeyen bir ev hem daha güzel gözükür hem de alerjisi olan insanları rahatlatır. Salonunuzun, odanızın, masanızın tozlarını bir toz bezini ıslatarak alabilirsiniz.

Yeni Çarşaf Serin
Temiz bir eve ihtiyaç olduğu gibi temiz çarşaflara da ihtiyaç vardır. Çarşaflarınızı, yastık kılıfınızı 2 haftada bir değiştirmeye çalışın. Temiz çarşaflar sizi daha mutlu ve rahat hissettirecektir.
BİZİ ARAYINIZ
0507 760 3333

Yerleri Süpürün ve Silin

Yapılacak en son iş ise yerleri süpürmek ve sonrasında silmektir. Bu işlem en son yapılmalıdır çünkü diğer yerleri temizlerken yerlere toz, saç, kırıntı gibi şeyler düşebilir. Bu nedenle, önce yerleri süpürüp sonra da uygun bir temizlik malzemesi kullanarak yerleri silmek gerekmektedir. Çeşitli markalarda yer silme sıvıları vardır ama isterseniz yerleri sadece su ile de silebilirsiniz.
SAMSUN PRO WEB TASARIM
0507 760 3333
HEMEN ARAYIN
0507 760 3333
 WHATSAPP DESTEK
phone-handsetphonemap-markerearthmenu-circlepointer-rightpointer-left